Any Questions? Call Us: 1-223-355-2214

LIGA BADMINTONA 2017/2018

COOLLANG KRAKOWSKA LIGA BADMINTONA (2)
Drodzy Gracze!
Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w rozgrywkach klubowej amatorskiej ligi badmintona. Gramy 4fun na każdym poziomie!
Zapisy do ligi przyjmowane są w trybie ciągłym w recepcji klubu.
Liga startuje 13.10.2017 tzw. kolejką zerową (turniejem)!
Kolejki Ligowe będą odbywać się w każdą środę/piątek od godziny 18.00


Zasady ogólne:

 1. Krakowska Amatorska Liga Badmintona  2017 rozpoczyna się 13 października 2017 i składa się z turnieju początkowego oraz 12 kolejek ligowych.
 2. Uczestnikiem Ligi może być każda osoba, zarówno kobieta jak i mężczyzna. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda ustawowych opiekunów.
 3. Zapisanie się na którąkolwiek kolejkę ligową jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.
 4. Zawodnicy zgłaszają swój udział przed każdą kolejką do 48h poprzedzających daną kolejkę drogą mailową na adres: recepcja@racquet.pl
  W tytule wiadomości proszę wpisać: Liga Badmintona oraz termin kolejki. W wiadomości należy podać imię, nazwisko oraz numer telefonu zgłaszanego zawodnika. Zawodnik dołączający w trakcie trwania sezonu decyduje się na grę od ostatniej grupy ligowej.
 5. Po zgłoszeniu udziału do kolejki każdy zawodnik zostanie przydzielony do jednej z grup pod względem poziomu gry.
 6. O przydziale do grup na konkretną kolejkę decyduje kolejno:
 • Turniej początkowy (kolejka „0”)
 • suma punktów z dotychczas rozegranych kolejek;
 • występ w poprzedniej kolejce;
 • dzika karta organizatora.

8.Lotki : Organizator NIE zapewnia lotek. W przypadku posiadania lotek piórowych pierwszeństwo ma lotka piórowa. Ranking lotek piórowych PZB. Lotki można wypożyczyć z recepcji klubu.

Opłaty :

 1. Jednorazowa opłata zawodnika za udział w każdej kolejce ligi wynosi 25,00 zł. Zawodnik może otrzymać jednorazowy rabat w wysokości 15 zł z tytułu posiadania karty, OK System . (na wpisowe składa się, koszt wynajęcia kortu oraz obsługa ligi). Wpisowe należy uiścić w recepcji klubu przed rozpoczęciem gier ligowych.
 2. Zawodnik, który zapisze się na ligę a nie pojawi się, zostanie obciążony karą w wysokości 40 zł. Osoba ma prawo zrezygnować z udziału w danej kolejce przed zamknięciem listy zgłoszeniowej, czyli do 48h  poprzedzającej rozgrywki

Terminarz :

https://tournament.tools/league/503#/kolejka/7788

 

System rozgrywek:

 

 1. Krakowska Amatorska Liga Badmintona 2017 w  Racquet Club to indywidualne rozgrywki, które odbywają się w grupach 6 osobowych (w szczególnych wypadkach 5 lub 7 osobowych (w zależności od ilości osób zgłoszonych do danej kolejki))).systemem „każdy z każdym”
 2. Zawodnicy grają do 2 wygranych setów. Sety rozgrywane są do 15 punktów (w przypadku +6 osobowej grupy) ,15 punkt jest punktem kończącym, lub do 21 punktów (w przypadku do 5 osób w grupie), gdzie 21 punkt, jest punktem kończącym.
 3. Po zakończeniu każdej kolejki najlepszy zawodnik w grupie (oprócz grupy pierwszej) awansuje do grupy wyższej, zawodnik z najsłabszym wynikiem (oprócz grupy najniższej) spadnie do grupy niższej dotyczy to tylko następnej kolejki ligowej. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy liczba zawodników w grupie się zmienia.
 4. Harmonogram rozgrywek będzie dostępny do 24h poprzedzający daną kolejkę.

Punktacja:

Lista zasad użytych do wyliczenia punktacji na poszczególnych pozycjach:

 • zwycięzca pierwszej ligi otrzymuje 300 pkt do klasyfikacji generalnej
 • ostatnia osoba ostatniej ligi otrzymuje 35 pkt do klasyfikacji generalnej
 • coraz niższe miejsca wewnątrz grup są mniej punktowane i różnica punktowa jest stała dla wszystkich grup
 • osoba wygrywająca daną grupę otrzymuje o 25 pkt mniej niż zwycięzca wyższej grupy

Punktacja dodatkowa:

 1. Krakowska Amatorska Liga Badmintona 2017 to walka nie tylko o każdy set, ale o każdy punkt. Zawodnik mający dodatni bilans małych punktów, otrzymuje za każdy z nich po 0,2 pkt do rankingu. Natomiast zawodnik z ujemnym bilansem punktowym, traci po 0,2 pkt za każdy ujemny punkt..
 2. Punkty z każdej kolejki sumują się. Do rankingu końcowego brane jest pod uwagę 9 najlepszych występów zawodnika
 3. W przypadku gdy zawodnik odda mecz walkowerem, lub z powodu kontuzji, która uniemożliwi mu dalszą grę, za każdy mecz zostaje odjęte 8,4 pkt, w przypadku 5 osobowej grupy.  Dla grupy 6 lub 7 osobowej, odejmowane jest 6 pkt zawodnikowi.
 4.  Zawodnikowi, który wygrał mecz walkowerem lub przez kontuzję przeciwnika, nie ma liczonych punktów za ten mecz.
 5. Po rozegraniu pierwszych czterech kolejek ranking tworzą dwa najlepsze występy zawodnika.
 6. Po rozegraniu od 5 do 12 kolejki, ranking tworzy suma punktów z występów zawodnika, nie wliczając trzech najgorszych wyników.
SPONSORZY:

Racquet Club / Saxon / Bobole.pl

About the Author

By Agata / Editor on Wrz 08, 2017